הקושי הרב שלנו הוא ההתמודדות האין סופית עם עצמינו, עם המחשבות (הלא מקדמות) שלנו, עם הרגשות החזקים או המעומעמים לחלוטין ובוודאי עם ההתנהגויות שלא תמיד מוצאות חן בענינו.

התהליך העצמי, האינדיבידואלי שלנו עם כל "החלקים" המאוד מיוחדים הללו ותוסיפו לכאן, עוד "מערבולת" שכזו לחייכם.

זוגיות,

רבות דובר עליה, רבות היללו אותה בשירים בסיפורים ומה לא?!

עובדה-

כבני אדם, אנו רודפים את האושר ונמנעים מכאב.

בתפיסה  הבסיסית שלנו, זוגיות היא אושר, ולכן היא חלק בלתי נמנע מהרדיפה שלנו אליה.

יחד עם זאת, כל כך הרבה זוגות מתגרשים בימינו, כל כך הרבה "לבבות שבורים" אני פוגשת, כל כך הרבה אכזבות....

למראית עין, נדמה כי רובינו, ידנו קלה על ההדק, אנו רצים לרבנות ומפרקים "חבילות" כמעט על אוטומט האמנם?! איך זה בדיוק מסתדר עם "הרדיפה שלנו אחר זוגיות?אושר?!

נניח שהצלחנו להכיל את עצמינו בצורה מושלמת, נניח שהיינו בטוחים מצאנו את "החלק" השני שלנו , המשלים אותנו בדיוק במקומות שרצינו ושאפנו. ויום בהיר אחד קלטנו כי בעצם, הוזנו מערפול חושים, מעיוורון מוחלט מה שבעברית פשוטה נקראת התאהבות! בעצם באותו היום הבנו כי "הכנסנו" אלינו למיטה "פרטנר"  מדהים בהוויתו,  אך בהחלט לא ממש עושה אותנו למאושר. מה אז? להיפרד? להישאר יחדיו וליסבול? האם יש פתרון אחר הגיוני ואפקטיבי לנו?!

הפתרון הפשוט ביותר הוא להניח כי הוא "הפרטנר" היחיד שיש עלי אדמות, ומתוך שכך, נבין כי ישנן כמה החלטות, מאוד חשובות, שכדאי שנחליט ואכן אף ניישמן, או אז  בהחלט, נהיה מאושרים.

לדוגמה:

הפרטנרית שלך מגיעה מתרבות שנה לחלוטין ממך, מה שהלהיב אותך מאוד בתחילה, מתחיל,  מאוד,  להכעיס אותך בשונות התהומית שאתה מרגיש אליה כרגע.. נניח שכל בוקר כשתקום תיבחן טוב טוב את פניה, ובדמיון תראה שם בדיוק את הדברים אותם אהבתה אז, בתחילת הדרך, תעצים אותם, בואו נגזים אף תסגוד להם, לעולם ישארו מדהימים בעיניך וכל יום תרצה ללמוד על "התרבות" המדהימה והמיוחדת והכל כך שונה הזו.

שהרי הכל מתחיל מהראש, מהחשיבה מפירוש סיטואציה כלשהיא בלבד. אם בראשונה כשפגשת את הפרטנרית המיוחדת הזו, "השונות"  שבה,  כל כך "הדליקה" אותך, המיסה את ליבך, כעבור זמן מה זה התחיל להרגיש/להתפרש כשיעבוד מולחט להבין, לתרגם, להניח הנחות ועוד...הרבה פעמים גם מצאת את עצמך מוותר כי...

"הפרטנרית" הזו, מן הסתם עדיין מהממת ומקסימה בקיומה במציאות, אך מבחינתך, הקושי שביחסים עימה, מסתכמים פתאום רק  ב "סיטואציות" הקשות והמסובכות, שם אתה רואה את הקושי בלבד, שם זה ארוך, מתיש ולא תמיד מצליח.

אגלה לכם סוד? זה הכל בראש שלנו.  רק ההרגל , לעשות משהו , כל יום, אותו הדבר,  באותה צורה וסדר- ולקבל תוצאה לא רצויה, זה מה שמתסכל!

האם ניסינו לבדוק מה כן עובד שם? או מה כן עבד שם בעבר וניתן לשחזר? מה כן ניתן  לחוות ביחד ולהינות?

הראיה היא שככל שנחווה חוויות משותפות, בהם החוויות תהיינה טובות ומוצלחות, כך הקשרכ שלנו למי שהיה עימנו באותה בחויה יגדל וצמח. מכאן ניתן להסיק כי כל דבר שעושה לנו טוב, לנו ולרטנר שלנו, כדאי בהחלט לדאוג לחוות ולעשות זאת ביחד.

מכל הדברים השונים ביני לבין הפרטנר שלי, כן לחפש את המשותף.

הדברים המבדילים ביניכם, יכולים דווקא לשמש כגורמים מצמיחים. והכוונה היא שיש הרבה דברם שיש בפרטנר שלנו שניתן ללמוד מהם. 

בחרו מהם הדברים הללו, וחזקו אותם גם אצל הפרטנר שלכם וגם אצלכם. כנ"ל העבירו את "החוזקים" המיוחדים שלכם לפרטנר שיצמח גם הוא.

כך, יגדלו הדברים המשותפים ביניכם, כך תרגישו יותר שייכים זה לזו, (או זו לזו , או זה לזה)...וברור שמכאן הזוגיות  רק תלך תפרח ותצמח.

בחלקים אותם אנו לא "אוהבים"/מתחברים ( בלשון המעטה), ניתן להחליט  כי אלו הם המקומות , שעושים את הפרטנר שלנו, למיוחד כמות שהוא, ראו היכן "החלקים" יוצאים לידי ביטוי במקומות שהם כן  אפקטיביים, ופשוט נתבו אותם במודעות לשם בלבד.(זאת בעבודה משותפת עם הפרטנר).

 

או אז נוכל לגלות כמה הזוגיות אכן מעצימה, אכן מפתחת  וכן מעניקה לנו, בדיוק את ההרגשות הנכונות עבורינו(בהם אנו אהובים, מיוחדים, רצויים ועוד...).

                              

זוגיות- היא אושר, לאנשים אשר אינדיבידואלית הם: רוויי נחת, רוגע, שלווה ואהבה עצמית.

 

 

 

 

אהבתם את שקראתם?!  אנא שתפו בכל מדיה אפשרית-תודה.

 

 

להתייעצות ראשונית ולקביעת סדרת אימון: 050-9006596

או באמצעות פניה ישירה דרך האתר. www.facebook.com/riki.coach.nlp

 

אתם יכולים למצא אותי גם בפורטל הבא:  http://www.coaches.co.il/