אסופות של ראיונות וכתבות על עבודתי:

צלצל/י 0509006596

 

 

 

 

זמן מבשרת ממומלצי השבוע- מוחמאת מאוד(תודה רבה לליאת דביר)

 

 

כתבה שלי במעריב(NRG) בהחלט כבוד....

 

"כמאמנת אישית לילדים ובני נוער (כולל חיילים וחיילות משוחררים המחפשים את דרכם), בחרתי להתמקד בעבודה עם צעירים באמצעות שיטת ה NLP ודמיון מודרך. הטיפול מתאים לילדים עם בעיות קשב וריכוז, הרטבה, גמגום, בעלי ביטחון עצמי נמוך וצעירים ששואפים למצוא את הדרך הנכונה עבורם מבחינה מקצועית ואישית".

להמשך הקריאה לחצו כאן מטה

 

להמשך קריאת הכתבה:

 

זמן מבשרת כתבה:

 

 

 

 

 

 

 

 לינק:

 מתארחת בתכנית של רועי שוחט-רדיו החיים הטובים

 

 

 

בראיון עם הכתבת טל שחר:

 

 

ריקי ליבוביץ'

לא משחק ילדים

שיטת הNLP  מבוססת על מסע פנימי מרתק ו'שיחה עם התת מודע' המנהל את חיינו, הרבה מעבר למה שאנו חושבים ומודים בפני עצמנו. זה היה רק עניין של זמן עד שהשיטה הייחודית תתפוס מקום של כבוד גם בטיפול בילדים ובני נוער. ריקי ליבוביץ', תושבת הר אדר ליד ירושלים, מאמנת אישית, עובדת עם 'דור העתיד' כיצד 'להתפקס על החיים', לפתח בטחון עצמי, להכיר בחוזקות ובחולשות ולהציב מטרות ראויות כדי להתחיל את החיים ב'רגל ימין'.

"כמאמנת אישית לילדים ובני נוער (כולל חיילים וחיילות משוחררים המחפשים את דרכם), בחרתי להתמקד בעבודה עם צעירים באמצעות שיטת הNLP ודמיון מודרך. הטיפול מתאים לילדים עם בעיות קשב וריכוז, בעלי ביטחון עצמי נמוך וצעירים ששואפים למצוא את הדרך הנכונה עבורם מבחינה מקצועית ואישית".

מה הרקע שלך? איך הגעת לעבוד דווקא בתחום זה?

"בצעירותי למדתי באוניברסיטה פסיכולוגיה, תעשיה וניהול. למרות שעבדתי שנים בעולם העסקי בהצלחה מרובה - תחום ההתפתחות האישית תמיד קסם לי ועניין אותי מאוד. הייתי סקרנית להבין איך פועל המוח האנושי ולמה בני אדם מתנהגים כך או אחרת. בהמשך מצאתי את עצמי לומדת את תחום הרפואה המשלימה תוך כדי התמקדות ב NLP . מאוחר יותר עברתי קורס מיוחד לטיפול בילדים וצעירים אצל דוב רויטמן ממציא שיטת "SMART TOOLS .

מה סוד ההצלחה של השיטה?

"ה-NLP היא שיטה העוסקת בפיתוח כישורים אישיים למצוינות בכל תחומי החיים. השיטה פותח לפני כשלושים שנה על ידי ריצ'ארד בנדלר וג'ון גרינדר. כוונתם המקורית הייתה לחקור תהליכי חשיבה של אנשים בעלי הישגים משמעותיים המצטיינים בתחומם במטרה ללמד אחרים להגיע לתוצאות דומות. במהלך הזמן נוספו למחקר רעיונות לשינוי תבניות חשיבה והתנהגות המאפשרות יצירת שינוי יעיל ומתמשך. תבניות אלו - טבעיות וקלות ליישום. יתרון נוסף נעוץ בעובדה שפעולה מתוך מודעות מקצרת את הזמן להשגת מטרות ברורות וממוקדות. השיטה שראשי התיבות שלה מייצגים באנגלית את המילים: המערכת העצבית, השפה המילולית והלא- מילולית ו'התוכנה' לפיה פועל המוח. – "Neuro-Linguistic Programming.

 תוכלי להסביר בפשטות איך עובדת השיטה?

" העבודה בשיטה זאת מאפשרת תכנות מחדש של המערכת העצבית באמצעות השפה (המילולית והלא מילולית). השינוי שמתרחש אצל המטופל יוצר מהפך עמוק, תוך זמן קצר, באופן שבו האדם חושב ומתפקד בחיים. ה-NLPנועד לפיתוח מצוינות בכל תחומי החיים בהם מעורב תהליך מחשבתי ולפיכך מתאים לכל גיל. השיטה מתאימה למטפלים וגם לציבור הרחב ולכל אדם המעוניין לשפר את חייו".

האם השיטה באמת מתאימה לכולם?

"השיטה מבוססת על הרציונל שהתת מודע מנהל אותנו, בכל גיל, בכל מצב ובכל סיטואציה.  בדרך כלל, אנשים לא מבינים או לא מודעים לעובדה שהתת מודע הוא העולם הפנימי בו נמצאות האמונות, המחשבות והדפוסים שקובעים את דרכנו בחיים. דווקא בגיל צעיר, כאשר הצעיר או הצעירה עדיין לא נשחקו בגלל מכשולים וכישלונות, ניתן לעשות איתם עבודה טובה מאוד. כמובן שהצלחת הטיפול תלויה בגיל הילד ובהתפתחותו הרגשית, כמו גם בסביבה הקרובה, אולם הבעיות הרגשיות המתפתחות בגיל צעיר עלולות ליצור מכשולים בעלי השפעה לטווח רחוק וחבל. צעירים לפני ואחרי צבא, זקוקים מאוד ל'יד מכוונת' אשר תסייע להם לבחור מתוך שלל אפשרויות ולא למהר לבחור במסגרת כל שהיא רק בגלל שאינם בטוחים בעצמם ופועלים מתוך אמונות מגבילות לגבי עצמם".

מה ההתמחות והייחוד שלך בעבודה?

"אני עובדת עם בני כל הגילאים עם התמחות בגילאים צעירים. הייחוד שלי הוא שאני עושה טיפולים 'אחד על אחד' וגם מעבירה סדנאות שונות. הסדנה הקרובה מתקיימת בשיתוף עם אשת מקצוע נוספת שהיא מנחת סדנאות להורים בשיטת אדלר. השילוב מעניק להורים כלים להתמודדות עם מציאות משתנה ואפשרות לחוות הורות בצורה נעימה ולא מתישה, כמו שחווים הורים רבים. בעתיד אני מתכננת לקיים סדנאות לקהלי יעד שונים כמו לזוגות הנמצאים בפרק ב' של החיים וגם לגרושים וגרושות ששואפים למצוא זוגיות"...

למה בחרת להתמקד בעבודה עם צעירים?

" אני מאמינה שדווקא ילדים ואנשים צעירים בעלי רגישות גבוהה יחסית לסביבה ולכן הם זקוקים יותר מאחרים לרכוש מיומנויות שיאפשרו להם לתפקד טוב יותר בסביבה בה הם נמצאים. אם העובדה נעשית לעומק ומבררים מה הבעיה המסתתרת בתת מודע, ההשפעה של הטיפול, תהיה משמעותית יותר ולאורך זמן. חשיבות השינוי בגישה דווקא בגילאים צעירים היא שמאוחר יותר, בכל סיטואציה בחיים, האדם לומד איך לתפקד בצורה יעילה יותר, מתוך שליטה עצמית ובטחון. אדם בעל בטחון והערכה עצמית ידע להתמודד ביעילות עם כל אתגר, במקום להיגרר ולהגיב בספונטניות שאינה משרתת אותו".

אם קשה לכם להתרכז, אם אתם לפני או אחרי צבא ומתלבטים לגבי בחירת מקצוע או כל נושא אחר, אם אתם עומדים בפני 'פרשת דרכים', אם כל רעש קטן 'משגע' אתכם, אם כולם אומרים לכם שאתם 'בלגניסטים' בעוד שאתם ממש משתדלים אבל לא מצליחים להתארגן על עצמכם... יש לכם כתובת!

 

 

 

 

אני מזמינה אתכם להתקשר עימי,  לתאם ולהתנסות בחוויה, בה ילדכם ימצא עצמו, בתהליך העצמה וחיבור

לפוטנציאל המדהים שבו.

 

להתייעצות ראשונית ולקביעת סדרת אימון: 050-9006596

או באמצעות פניה ישירה דרך האתר.
www.facebook.com/riki.coach.nlp

 

אתם יכולים למצא אותי גם בפורטל הבא:  http://www.coaches.co.il/