זוגיות

 

 

זוגות רבים בעידן של היום, מוצאים את עצמם במצבים לא נוחים זה עם זו/זו עם זו/ זה עם זה.

 

 

שינוי ההגדרה "הנשית" משפיעה באופן אוטומטי, על הגדרת הזוגיות ותפקידם של כל אחד ואחד מבני הזוג, בתוך המערכת הזוגית.

החל ברמת ציפיות שלנו, לגבי ההגדרה המדוייקת שלנו למהי זוגיות,  וכלה בציפיות שלנו מעצמינו לגבי ההתנהלות שלנו בתוך המערכת הזוגית.

ככל שנגדיר את הציפיות שלנו "מהמערכת הזוגית" כבר בתחילת הקשר, בכיול לוגי למה שכל אחד מבני הזוג אכן מביא לתוך הזוגיות. כך ייטב.

במקום להתעסק, בלשנות את בן הזוג שלנו, ולהתאים אותו שיענה לציפיות שלנו להגדרה הסובייקטיבית העונה לשאלה מהו הבן זוג " האידיאלי" עבורנו , נכון יהיה לברר, מיהו באמת בן הזוג, מה בדיוק הוא מביא(מרצון) אל תוך הזוגיות, מה בנכונותו להביא אל תוך הזוגיות (בעתיד). או אז,  נגדיל לעשות הן בבחירה הנכונה בבן זוג, והן בהתאמה מלאה אל כל המערכת הזוגית, מתוך קבלה מוחלטת את בן זוגינו שאנו בחרנו.

חוסר הנוחות מתבטא בהמון צורות: בחוסר סבלנות שלנו כלפי בן הזוג, בחוסר קבלה, בטרוניות קבועות, ובביקורת תמידית. כל ציפיה שלא נענתה במהלך שנות הזוגיות, מארגנת מחדש את התפיסות שלנו(האמונות שלנו), לגבי בן הזוג שלנו.

מעמדה של האישה טרם לבלבול הרציני של כל מערכת הזוגית והתפקיד של כל אחד ואחת מבני הזוג. היציאה של האישה לעבוד ועוד לבנות קריירה משלה, שינתה לחלוטין את הגדרת התא המשפחתי. ולעיתים אף את ההגדרה שלה בעיני בן זוגה - מהי אישה, מהי נשיות, מהי רעיה, מהי אם.

ככל "שנסדר" את האמונות שלנו, נגדיר אותן מחדש בהתאם לבחירת בן הזוג שלנו, וזאת על מנת שהמערכת הזוגית תתפקד טוב, ותספק אותנו, נגלה שאנו מאוד מרוצים מהבחירות שלנו, מרגישים טוב בזוגיות ולכן אף ננהג בהתאם.

 

 

 

 

אהבה והתאהבות    

כולנו מכירים את המונחים ומשתמשים בהם. מבינים כי כמעט כל מערכת זוגית מתחילה בהתאהבות שהיא מלבה את המוטיבציה שלנו להעניק ולהעריץ ולחבק ולהיות בקרבת בן הזוג ככל שניתן. ועם הזמן ההתאהבות הופכת לאהבה עד שנהפכת להרגל.

אם ניכנס אל תוך מונחים ביולוגים :"מתוך ויקפדיה על מונח אהבה"

פרומונים אנושיים (שניתנים לחיקוי באמצעות בשמים) מושכים מראה חיצוני או אופי הדומים לזה של האדם עצמו או של הוריו – הם הגורמים העיקריים המשפיעים על התאהבות בין שני בני אנוש. ישנם כימיקלים מיוחדים בתוך המוח  האנושי אחראים להתאהבות. הורמוני אסטרוגן וטסטוסטרון  אחראים על המשיכה המינית, דופמין אחראי על "הפרפרים בבטן"; נוראפינפרין אחראי על פעימות הלב המואצות וההתרגשות. רמות נמוכות של הורמון הסרוטונין, לאחר ההתאהבות, גורמים להתמכרות לכאורה לבן הזוג. האפקט המשותף של הכימיקלים הללו בתוספת השפעתם של השינויים המעגליים במוח – גורם לאופוריה. תאווה, אובססיביות, יתר מרץ, חוסר שינה, חוסר תיאבון ותשומת לב ממוקדת באדם הנאהב.

הורמון האוקסיטוצין מופרש בעת קיום יחסי מין,  ואחראי על הגברת הקשר הרגשי. האנדרופינים הורמון ההוזופרסין, אחראים להתמוגגות סממני האהבה הראשונים ולייסוד קשרים ארוכי טווח.

השפעת הכימיקלים שהוזכרו מתעמעמת לאחר תקופת זמן מסוימת (לאחר שלב זה מתרחשות רוב הבגידות), וכשזה קורה בני הזוג בוחנים אחד את השני באופן רציונלי.

בשלב זה מערכת היחסים או חזקה מספיק בשביל להימשך, או שהיא פשוט מתפוררת. אם היא נמשכת, אז האנדרופינים, הורמון האוקסיטוצין והוזופרסין - דואגים לשמר את מערכת היחסים.

 

לאחר ההבנה המאוד לא "אהודה" עלינו בני האדם, כאילו נלקח מאתנו משהו מאוד רוחני והפך את מושג האהבה למשהו כימי/ביולוגי בלבד. האהבה וההתאהבות מוצגות כאן באילו אין לנו בני האדם שום השפעה והתכנות טכנית למצב ההתאהבות והאהבה.

יחד עם זאת, מתוך ההבנה איך מוחינו עובד, הסינונים שהמוח שלנו עושה בתהליך קליטת האינפורמציה ועיבודה. ההשמטות, ההכללות והעיוותים,  ניתן להחליט כי אנו נעבד את האינפורמציה בצורה אפקטיבית לנו, כך שהבן זוג אותו אנו כלכך אוהבים וכפועל יוצא מעריכים, מתפעלים ומתרגשים ממנו. נבחר לראות בו האיש המדהים והנערץ עלינו וכך תמיד נרצה להעצים אותו, נרצה לראות בו את המופלאות שבו, נרצה בעיקר שגם הוא יבין ויראה בעצמו את מה שאנו רואים בו. זאת אומרת נהיה עסוקים "בלהעריץ" את בן זוגינו, ניתן לו הכרה מלאה לקיומו ולחשיבות שיש לו בעינינו. ככל שנרים את הבן זוג שלנו על כס, כך נדאג להיות עסוקים בניפלאות שלו במקום במגרעות שלו. ככל שניהיה עסוקים בלבחון את המדהימות שבו בעצם נעצים את עצמינו שאלו הן הבחירות המושכלות והאפקטיביות שלנו.

ככל שנבחר לתת את דעתינו למקומות הללו, החיים שלנו יתנהלו ממקום של הערכה.

 

ככל שנבחר לתת את דעתינו לאפקטיביות שבחיינו, הזוגיות שלנו תהיה ניפלאה,

 

 

זהו  סוד הזוגיות!

 

עבודה עם זוגות מתבצעת  על בסיס מפגש ראשוני  משותף, ומפגשים אישים תוך אימון וטיפול אישי המבוסס על עבודת הזוגיות.

מוזמנים ליצור קשר באמצעות טופס פניה כאן בהמשך....

 

 

 

 

להתייעצות ראשונית ולקביעת סדרת אימון: 050-9006596

או באמצעות פניה ישירה דרך האתר. www.facebook.com/riki.coach.nlp

 

אתם יכולים למצא אותי גם בפורטל הבא:  http://www.coaches.co.il/