כך או כך?!

 

כך או כך?!

איזו תקופה מאתגרת!!!

רוב רובינו נמצאים עכשיו בסוג של לחץ!יש לחצים שהם חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלנו. אולי אפשר לומר שדי התרגלנו אליהם ואנחנו מצליחים להתתמודד איתם. ויש לחצים שמופיעים בעקבות דברים לא צפויים כמו "בחירות", "קורונה", המתיחות בדרום ועוד....!

 

תעצרו רגע וחשבו על כך: איך אנחנו בקושי מצליחים לתפקד, קל וחומר איך הילדים מגיבים למה שקורה סביבם.

ברור ש"סיר הלחץ" הזה לא מיטיב עם אף אחד.

מתוך ניסיון עם המון שעות בקליניקה, מפלס החרדה עולה כשחוסר הוודאות עולה.

לכן בזמנים כאלו כדאי להפנות את תשומת הלב שלנו(מתוך מודעות מלאה) לדברים שחשובים לנו מאוד, כאלו המצריכים את תשומת הלב שלנו עם מיקוד גבוה וכמובן אינם קשורים למושא החרדה!

להכניס לריטואל של הבוקר(למי שעדיין אינו עושה זאת) הודיות. רשימה של הודיות(לפחות 10 במספר). על דברים שאנחנו מוקירים בחיינו: על אנשים מסויימים, על הטבע במלא תפארתו(זריחה, שקיעה, פריחה גלים ועוד ועוד ועוד...). על כוחות שאנחנו מבינים שיש בנו בתוכנו, גם על דברים חומריים שהשגנו ועוד.....!אם אתם מתפללים הוסיפו זאת לחלק מהתפילה היומיומית ואם אינכם מתפללים עשו זאת כתוספת לאחד מההרגלים הטריוויאליים מחיי היומיום: צחצוח שיניים, איפור, הסתרקות, עמידה מול מראה ואמירת כל ההודיות הללו, תחילה ממקום מודע עד שזה יהפוך להרגל. החיים פשוט משתנים מקצה לקצה. תשומת הלב הולכת למקומות שאנחנו מוקירים ומודים עליהם במקום ללכת "לצרות" שיש לנו.

קומו בבוקר למנגינת מוסיקה קלילה, מקפיצת אנרגיות טובות, שאתם מאוד אוהבים. הרבה יותר נעים לכולם לחייך ולצחוק ולהשתולל מאשר לקום כעוסים ועצבניים.

מדיטציה: זה נשמע משהו כבד ארוך ורק לרוחניים. אז זהו שלא. בגדול, גם מדיטציה של 5-10דק' יכולה להיות הבדל רציני לאיך שהמשך היום שלנו יתנהל. כולנו יכולים לקחת 10 דק' ביום(עדיפות לבוקר) ולעסוק בנשימות נכונות ולנקות את הראש.

כל הדברים הללו ניתן לעשות ביחד עם הילדים להעביר להם מסר חד וברור: יש דברים כאוטיים בחוץ וההבדל באיכות החיים שלנו זה יהיה אך ורק באיך נסכים לתת להם להיכנס לחיינו.

אז מה נבחר, כך או כך?!

 

 

  

 

אהבתם? מוזמנים לשתף, לפדבק ולשלוח לחברים שלכם.

אם אתם מעוניינים לקבל עוד מאמרים, קצרצרים, מוכווני טיפול בילדים ומתבגרים, אתם מוזמנים להכניס  את פרטיכם ל"דיוור הישיר" ותקבלו את העדכונים "חמים מהתנור".

 

 

להתייעצות ראשונית ולקביעת סדרת אימון: 050-9006596

או באמצעות פניה ישירה דרך האתר. www.facebook.com/riki.coach.nlp

 

אתם יכולים למצא אותי גם בפורטל הבא:  http://www.coaches.co.il/