להתקשרות: 050-9006596

 

האם כל מה שאנו רוצים אנו משיגים? האם כל מה שאנחנו חושבים ומאמינים שהוא חשוב,  מבחינתינו הוא בר השגה?!

 

בואו נחשוב לרגע, וננסה להיזכר, בכל אותם הדברים שהחלטנו לעשותם ובסופו של יום לא ביצענו.

בואו ננסה להיזכר מה חשבנו שם לעצמינו? מה בדיוק אמרנו שם? ומה הרגשנו בעקבות זה שלא השגנו את מבוקשינו.

עכשיו בואו ננסה להיזכר מתי רצינו משהו מאוד, וכן הצלחנו להשיג אותו. בואו ננסה להיזכר מה בדיוק קרה שם......מה בדיוק חשבנו/הרגשנו/ועשינו שם?!  

בעצם בואו ננסה להבין איך אנחנו משיגים את חפצינו.

במה בדיוק אנו משתמשים מאותם "משאבים פנימיים" שיש באמתחתנו, האם אנו לא מודעים אליהם? ואולי מודעים לא מספיק? או אולי פשוט לא יודעים איך וכיצד להשתמש בהם.

האם רצון הוא הדבר החשוב ביותר להשגת מטרותינו? שהרי אם כך, היינו משיגים כל דבר שאנו רוצים. ואם זה לא  נכון, אז מה בעצם  כן קובע,  מתי כן נשיג או לא נשיג,  את היעדים והמטרות שלנו.

בהחלט מצאתי את עצמי , מחליטה אין ספור פעמים החלטות שהבנתי שחשוב לי מאוד ליישמם, אפילו בימים הראשונים אכן עשיתי כל שצריך לטובת כך, אבל, בסופו של יום לא הצלחתי להתמיד לאורך זמן.

עד שיום אחד, נתקלתי במשפט הידוע: שינויים גדולים נעשים בצעדים קטנטנים.....

שינוי גדול הוא בר השגה אך ורק  אם נפרקו לשינויים זעירים כל כך, שבהחלט יהיה לנו ממש קל "להתמיד" בתהליכים שמשיגים שינויים אלו.

בואו ואציג לכם, לשם כך, דוגמה אישית מחיי-  

בזבזנות הייתה חלק בלתי ניפרד מחיי, מעולם הייתה שימת ליבי נתונה למה יש לי, ההיא בעיקר הייתה נתונה למה שעוד אין לי.

כך בעצם מצאתי את עצמי ב"מינוס" גדול בבנק ולא הצלחתי למנוע מעצמי להמשיך ולבזבז ולהגדילו.

יום אחד שאלו אותי מדוע אני רוכשת פריט מסוים בחנות יוקרתית כשממש לידה הייתה חנות  צדדית,  שאותו הפריט עלה כמעט מחצית משוויה.

כשגיליתי תופעה זו, התחלתי לבצע השוואת מחירים קבועה , ובהחלט הצלחתי לחסוך  בעזרתה לא מעט, מה גם שפתאום בשל קיטוט רגליי לשם השוואת המחירים אף מצאתי עצמי פחות נהנית מהקניות ואט-אט אף ירדתי בצורה ניכרת במינונן.

הכל נעשה בהדרגה, כשהיעד היה בעצם לא להיות פראיירית  ולבזבז סתם כסף, ועד חיסכון רציני (חשבון הבנק שלי בהחלט הבריא בצורה יפה מאוד מכך).

 

השינוי שאני מתארת היה מאוד איטי ולקח כמה חודשים, אך לא הרגשתי את אורכו, כי מה שעמד לנגד עיניי היה משהו שהגדרתי אותו בהתחלה כמטרה משנית- לא לצאת פראיירית, ועל הדרך גם הצלחתי להגיע למטרה הסופית שלי: הבראה מבחינה כלכלית.

מה שהבנתי מכל התהליך הזה היו שני דברים עקרים:

א-אם מה ש"ניצח" את תכנית ההבראה שלי הייתה ההרגשה הטובה שאני לא פראיירית כנראה שמבחינה ע'קרונית יותר חשוב לי לא לצאת פראיירית מאשר לא להיות עם חור בכיסים. הזרקור היה מופנה למטרה חדשה, שבתהליך גיליתי שחשובה לי מאוד, בעצם השתמשתי באחת האמונות החזקות שלי: לא להיות פראיירית!

כשאנו עושים 'עבודת אמונות וערכים' אנחנו יכולים להשתמש בהם על מנת לבנות אסטרטגיית התנהגות חדשה שתאיץ להשיג את המטרה שלי.

בגלל שהתמדתי בעניין מאוד עקרוני לי, על אף שזה טרטר אותי ובזבז לי זמן רציני, הצלחתי לעמוד בו לאורך זמן. מבחינתי היו שם צעדים קטנים מאוד שקרבו אותי יותר ויותר, להבראת החשבון שלי.

חלק מההתמדה היה קשור בצורה חד משמעית למדרג הגבוה של האמונות והערכים שלי(לא לצאת פראיירית). מצאתי בצורה עקיפה לשים את "הזרקור" על משהו ערכי גבוה לי , שבאמצעותו אף השגתי מטרה נוספת אחרת - המטרה הראשונית שלי- הבראת החשבון.

ז"א על הדרך גם "למדתי" כי מה שהיה קשה לי הוא המניעה מהקניה עצמה, וכשריכזתי את מאמציי ב"לקנות נכון" או ב-להיות "צרכן נבון" אוטומטית גם השגתי בצורה חכמה גם את הדבר בו נלחמתי כל כך הרבה זמן בעבר ולא הצלחתי להשיגו(הויתור היה כואב מידי).

הבנתי על עצמי שיש לי יכולת התמדה. מה שכל החיים אמרו לי: את לא מתמידה בשום דבר, את לאיכולה להתמיד בכלום, את תמיד מפסיקה דברים באמצע ועוזבת לדבר הבא. אמונות שליליות אלו התקבעו בתוכי וגרמו לי להתערער ביכולות שלי.

בתהליך הזה למדתי שאני כן מתמידה, שיש לי יכולת שחשבתי שאין לי. יש לי יכולת פנימית שגיליתי את ערכה. וזה בהחלט עוד יותר גרם לי להאמין בעצמי ובחיזוק הביטחון העצמי שלי. זאת אומרת על הדרך קרו לי עוד דברים נהדרים ונפלאים שחיזקו את ההתנהגות החדשה שלי - התנהגות ההתמדה!

למדתי מכך כל כך הרבה והבנתי  כי עבודת ערכים ואמונות היא דבר חשוב מאוד.

שדרגתי אותה אפילו עד למדידת הערכים הללו על סקלת סרגל- מה שנתן ביטוי מוחשי יותר לעצמה של הערך או האמונה(בין 1-10 כמה הערך חשוב בעיניי...).

למדתי כי בתהליך שאני עושה נוצרות אדוות נוספות המשפיעות באופן ישיר עליי, על מי שאני. גיליתי יכולת נוספת והעצמתי את הביטחון העצמי שלי והבנתי כמה אני חזקה. תהליך עיקרי שממנו נולדות וצומחות תהליכי משנה מעצימים.

אתן לכם דוגמה נוספת, מה שעמד לנגד עיניי כשהפסקתי לעשן(בפעם השניה) היה, כי הפעם אני מפסיקה זאת לטובתי האישית ולא משום שהאנשים סביבי דרשו זאת. זה ענה על סיפוק אישי ומוטיבציה לעשות משהו טוב עבורי במקום ...לעשות תמיד את מה שמצפים ממני ולעתים אף דורשים. גיליתי שאני אדם שרוצה לחשוב בעצמו ולא אוהב שאומרים לי מה לעשות. גיליתי "שכשעומדים לי על הראש" אני עושה דווקא ההפך. גיליתי גם שמנוע חיצוני עושה אצלי "חצי עבודה" ואני אוהבת להיות "ממונעת" בכוחות עצמי. האמת שגם גיליתי שבמהלך הזמן נהייתי חשובה לעצמי, ההחלטה להפסיק לעשן פתאום היתה לי חשובה כדי לשמור על בריאות תקינה ואיתנה.

חישבו מה אוטומטית עולה לכם בראש כשאתם עומדים לבצע שינוי, תנו לערכים שבאים לידי ביטוי מעצם המעשה לצאת החוצה, דרגו אותם, הביטו על יעדיי הביניים שוב "שילפו" את האמונות והערכים מתוכם, השוו בינם ובין הערכים של המטרה הסופית(על סקלה).האמונה שנמצאת הכי חזקה היא האמונה שתוביל אתכם לידי הצלחה!

אז מדוע בכותרת קראתי למאמר התמדה ועקביות? זהו, שכולם כל כך להוטים לפצח את העניין ובטוחים כי כאן קבור הכלב!

 

אם אהבתם את שקראתם, אתם מוזמנים לשתף בכל מדיה אפשרית, תודה מראש

 

אני מזמינה אתכם להתקשר עימי,  לתאם ולהתנסות בחוויה, בה ילדכם ימצא עצמו, בתהליך העצמה וחיבור

לפוטנציאל המדהים שבו.

 

להתייעצות ראשונית ולקביעת סדרת אימון: 050-9006596

או באמצעות פניה ישירה דרך האתר. www.facebook.com/riki.coach.nlp

 

אתם יכולים למצא אותי גם בפורטל הבא:  http://www.coaches.co.il/