צלצל/י 050-9006596

 

מי מאתנו לא חווה התקף חרדה ממשהו?!

 

 

 

 

חווית התקף חרדה היא קשה מנשא, לעיתים נרגיש את פעימות הלב שלנו, כאילו מתפרצות החוצה מגופינו. לעיתים נרגיש את הגוף שמתכסה בזיעה קרה. לעיתים נחווה זאת בעילפון חושים. לעתים נחווה זאת בהרגשת זעזוע פיזי-כל מערכות הגוף משתתקות ואינן יכולות להגיב. ולעיתים-את כל הדברים יחדיו.

הטיפול בחרדה, מגיע מהצורך הבסיסי שלנו כבני אדם לחוות חוויות טובות, ולא חוויות קשות, מענות ושליליות.(הרדיפה אחר האושר ובריחה מהרע(מוות, תחלואה ועוד...).

אני יכולה להעיד על עצמי כאדם מאוד אמיץ, שמאוד אוהב ספורט אתגרי, אוהב אדרנלין שזורם בעורקיו, ועדיין, כשבעלי נפצע קשה בתאונת דרכים, חודש שלם, לא הסכמתי לנסוע דרך"כביש המוות" (כביש קריית ענבים המפותל, הבנוי תלאי על תלאי, וכמובן עוסקים בתוכניות השינוי שלו כבר הרבה מאוד זמן, ועוד- חזון למועד...)

אני יכולה לספר, כי רק המחשבה לנסוע בכביש הפתלתל, כשבעיני רוחי, ראיתי את רכבי מתהפך ומתרסק כולו, ואני בתוכו, כל הגוף רעד לי ללא יכולת שליטה ברעד. אני זוכרת שממש לפני הפניה לכביש זה הייתי מאטה את הרכב,בליווי חשש גדול, ואז ממשיכה ישר ונוסעת דרך כביש אבו-גוש. לעיתים הייתי עוצמת את עיניי ופשוט רואה את התאונה שבעלי עבר, משחזרת כאילו אני אישית חוויתי את החוויה הנוראית הזאת(אנחנו עושים זאת הרבה פעמים-משליכים על עצמינו "חוויות" שאנשים אחרים חוו). זו חוויה קשה, ששינתה לי את חיי, ובעיקר הרגשתי שאני סובלת מאוד.

הנסיעות לבית החולים, כדי להיות עם בעלי, בכביש הפתלתל, לבי"ח עין-כרם, היו חוויה מטורפת עבורי. אמרתי לעצמי שאני חייבת לנסוע דווקא מהדרך הזו(דרך הקסטל) כדי להגיע אליו במהירות. הידיים רעדו לי, דפיקות הלב נשמעו למרחקים, תמיד הכל לווה בזיעה קרה, ובעיקר מן בכי מסכן של רחמים עצמיים( מלווה בשאלה למה זה קורה לי? למה זה מגיע לי?).

החוויה המתקנת עבורי, היתה לראות את בעלי חוזר לעצמו במהירות ובנחישות עצומה. כל תהליך ריפוי שהוצע לו, הוא ביצע אותו באהבה ובמסירות-הכל כדי להחלים במהירות. היו פעמים ששאלתי את עצמי, למה אני מרחמת עליי(המעמסה שנפלה עליי, מקלחות, קניות ומשאן, בעצם טיפול כללי בהכל). הוא(בעלי), הוא זה שסובל בעיקר.  והנה, הוא אינו מתלונן, אינו בוכה על מר-גורלו. אלא מקבל את מה שקרה ומפיק ממנו את המירב ועושה את שביכולתו פשוט על מנת להבריא(עד עצם היום הזה...).

מה שהיה לי ברור, שהאומץ, שכבר היה שלי, הולך לחזור אליי ובגדול.  

אני מחזירה אותו אליי!

ההבנה הבסיסית שמה ששלי, הוא בתוכי, והוא אינו נעלם. מה ששלי, הוא חלק ממני והוא פשוט נדחק לו לאיזו פינה נידחת בליבי. במילים פשוטות, הבנתי שאני צריכה ל"העירו" מחדש.

התהליך שעברתי עם עצמי נעשה בצורה "כביכול" לא מודעת. רק כשלמדתי את גישת ה-NLP ניתחתי את ההרגשות והמחשבות שרצו בתוכי, ועשיתי עימם סדר. לקחתי את הנחות הייסוד של ה-NLPו "שידחתי" אותן אחת לאחת, לחוויות שחוויתי בעצמי. הבנתי, שבלי לתת לתהליך העצמי שעברתי,  "שמות" ו"תיוגים". עדיין, השכלתי לעשות זאת בדרכי שלי, בצורה מאוד בהירה וברורה. הבנתי שהחוויה הפרטית משליכה על חיי ומונעת ממני לחיות אותם כבעבר. הבנתי גם שחיי יקרים מאוד ואני רוצה לחיות אותם בצורה איכותית. הבנתי בתוך תוכי, שהחוויה הקשה היא בעצם "שיעור עבורי, מן עוד דרך אבן(לא פשוטה), זו חוויה קשה ממנה רק אצמח.

כשאני מטפלת בילדים, בני נוער ומתבגרים שחווים חרדות ופחדים, אני משלבת שני סוגי טיפול ביחד. ממקום של "שתילת מחשבות" חדשות בתהליך דמיון מודרך. סרט חדש בחוויה של המתאמן. ומשלבת בו אוטו סוגסטיות בשיחה פרונטלית ישירה. שניהם מדברים עם התת-מודע שלנו. "מלבנים" שם דברים, יחד עם הערכים והאמונות המגבילות.(כל פעם שאסע מכביש קרית ענבים אתהפך... כל פעם שאסע דרך כביש קרית ענבים אני אמות...כל פעם הכביש יהיה חלק, ועוד...).

הפחד הוא פחד, והוא ר ק פחד.

הפחד, הוא רק מחשבה, שגורמת לגוף להרגיש רגשות קשים. והתגובה שלנו כמו רתיעה, הסתייגות, נסיגה היא רק חלק מהסמפטומים שאנו חווים.

כשבתת מודע "נ.תלת" חוויה חדשה, אנו משתחררים מתחושת החרדה וחווים תחושה חדשה טובה ואחרת לחלוטין. היא משחררת אותנו מכל המחשבות והרגשות וההתנגויות שאימצנו לעצמינו.

מה שמיוחד בטיפול, שהוא פשוט יכול לקחת שעה וחצי(מפגש פרטני אחד) או שני מפגשים או יותר.. מה שבטוח שמדובר בטיפול קצר טווח, חווייתי מאוד ובעיקר משחרר!

ככל שיוצא לי לטפל באנשים(אנשים קטנים, גדולים) ולנטרל ולשחרר אותם מתחושות החרדה, כך המוטיבציה להעביר את כלל "החרדתיים" ,שבינינו, טיפול.  לשחרר את כולם מהחרדות שמעיבים כלכך על החיים, ובעיקר מעכבים אותנו לחיות חיים איכותיים.

 

הכל כלול בחרדה: פחד ממבחנים, פחד ממקומות גבוהים, הפחד מלדבר מול קהל, הפחד מזוגיות, הפחד מאנשים, הפחד מכלבים-נחשים-חרקים ועוד... ועוד.. ועוד.

אני מזמינה את כולכם. פשוט להשתחרר מהפחד, אחת ולתמיד. לחזור לחוות חיים נורמליים.

ההבנה כי יש מזור לחרדה, ולא- לא צריך לחיות עוד עם הפחד. מאיץ אותנו לחזור לשיגרה כמה שיותר מהר.  

 

 

 

להתייעצות ראשונית ולקביעת סדרת אימון: 050-9006596

או באמצעות פניה ישירה דרך האתר. www.facebook.com/riki.coach.nlp

 

אתם יכולים למצא אותי גם בפורטל הבא:  http://www.coaches.co.il/